Cena piasku filtracyjnego dla każdego klienta jest ważna. Teoretycznie każdy klient lubi oszczędzać, ale czy zawsze warto? Wiadomo, że piasek suszony jest lepszy, ale droższy. Przykład branży spożywczej pokazuje wyraźnie granicę oszczędzania, której przekraczać się nie opłaca. Załóżmy, że dana firma ma złe złoże, w którym znajdują się bakterie. One mogą przedostać się do wytwarzanych produktów spożywczych, co może zakończyć się ogromnym problemem u konsumentów i utratą zaufania. Mówiąc precyzyjnie, ryzyko technologiczne w takim przypadku jest zbyt duże. Oszczędzanie na filtracji nie ma sensu i wcześniej czy później, obróci się przeciwko nam. Jednak należy też wspomnieć, że optymalizacja kosztów w procesie produkcyjnym z udziałem filtracji nie jest niczym złym. Optymalizacja a oszczędzanie, to są zupełnie różne sytuacje.
Oczywiście jednak unikamy gotowego cennika z wielu względów, a w tym miejscu możemy tylko próbować przekonać potencjalnych klientów aby po prostu z nami porozmawiali.
Nie jesteś pewny czy rozpocząć z nami rozmowę? Jeśli masz obawę, że przedmowa jest wstępem do wysokich kwot zawartych w ofertach to nic bardziej mylnego. Najlepiej będzie nas sprawdzić. Prosimy tylko aby wykonać pierwszy krok i skontaktować się z nami. Jesteśmy 12 lat w branży kruszyw technicznych, dostarczmy dla wielu branż, ale chcemy dostarczać piasek filtracyjny na szerszą skalę. Mamy wiedzę i potencjał w złożu. Doświadczenie zdobywaliśmy jeszcze wcześniej niż powołaliśmy do istnienia naszą firmę. Przeczytaj o zastosowaniu być może pomocna będzie ci także strona z informacjami o naszych piaskach filtracyjnych. W każdym razie czekam na Państwa kontakt e-mail, lub telefon. Proponuję niedługą rozmowę w celu przygotowania odpowiedniej oferty dla Państwa potrzeb. Możemy też porozmawiać od razu. Czekam na Państwa zapytanie pod numerem +48 605 058 840. Zapraszam.
To pytanie, które najczęściej zadają sobie osoby, które wykorzystują piaski filtracyjne do uzdatniania wody. Proces filtracji wody pitnej jest prosty i powtarzalny. Kiedy filtrujemy wodę np. z jeziora, w celu wykorzystania jej do procesu przemysłowego, taki proces nie jest już powtarzalny i inne czynniki mają wpływ na ostateczny efekt. Ważne, aby używany piasek czy żwir filtracyjny został zbadany od strony fizykochemicznej i mikrobiologicznej. Powinien być czysty i naturalny, o czym decyduje ilość kwarcu w piasku. Zasada jest taka, że im więcej kwarcu, tym czystszy jest piasek. Najlepszą gwarancję daje nam piasek suszony. Zasypywanie piaskiem suszonym daje zdecydowanie lepsze efekty. Oferowane są także żwiry płukane, ale klient może zadawać sobie pytanie czy taki żwir jest dobrze płukany i dezynfekowany. Dlatego najlepszy jest żwir, który najpierw jest płukany, a następnie poddany obróbce termicznej. Jeżeli dany filtr jest zasypywany piaskiem, zawsze robione są badania mikrobiologiczne na występowanie w nim bakterii. Takie procesy często są stosowane w przemyśle farmaceutycznym czy uzdatnianiu wody wykorzystywanej do pojenia zwierząt. Zainteresowanych uzgodnieniem szczegółów zapraszamy.